שאלות מגוונות על טיפולי שיניים
 • מאיזה גיל צריך לטפל בשיני הילדים שלי?
  בקיעת השיניים הראשוניות של התינוק, המכונות "שיני חלב", מתרחשת בסביבות גיל 6 חודשים, פחות או יותר. כאשר התינוק בן 30 חודש (שנתיים וחצי), בפיו כבר קיימות 20 שיניים. בשלב זה מומלץ לקיים בדיקה ראשונה אצל רופא שיניים המנוסה בטיפול עם תינוקות וילדים, בכדי לוודא שהשיניים צומחות בצורה תקינה ולקבל הדרכה הורית בהיגיינת הפה ובתזונה נכונה עבור הילד. לאחר הבדיקה הראשונית כדאי להגיע לבדיקה תקופתית עם הילד מדי חצי שנה.
 • מדוע יש צורך בביקור תקופתי אצל שיננית אם לא סובלים מבעיות שיניים?
  טיפול שיננית הוא חיוני למניעת בעיות עתידיות בבריאות השן כמו מחלות חניכיים, חורים בשיניים, השחרת השיניים ועוד. טיפול מונע הוא תמיד עדיף, גם מהבחינה הפיזית - כדי לא לסבול מכאב וחוסר נוחות, וגם מהבחינה הכלכלית – ביקור אצל שיננית זול ומהיר הרבה יותר ממחירי טיפולי שיניים אחרים, ובבדיקה תקופתית שגרתית פעם בשלושה חודשים ניתן ללמוד גם על שגרת טיפול נכונה עבור השיניים ושמירה על היגיינת הפה בחיי היום יום.
 • האם יש מגבלות לטיפול יישור שיניים במבוגרים?
  באופן עקרוני, טיפול אורתודנטי יכול להינתן למבוגרים בכל גיל, בתנאי שהמטופל בריא באופן כללי ומשתף פעולה. עם זאת, בטיפול אורתודנטי במבוגרים יש לדאוג להפעיל פחות לחץ על השיניים כדי להישמר מפגיעה בעצם (בניגוד לילדים ובני נוער, שבגילם העצם ממשיכה לבנות את עצמה לאורך זמן). מגבלה נוספת היא בטיפולי יישור לסת, אשר בקרב מבוגרים יעילים פחות אם הלסת בולטת באופן לא רגיל, ולעיתים ניתן רק למשוך את השיניים פנימה לשיפור המראה והתפקוד, ללא הזזת הלסתות עצמן. חשוב שהטיפול יבוצע על ידי מומחה מוסמך ליישור שיניים, בכדי להבטיח שהטיפול יניב תוצאות טובות ונראות טבעית ככל האפשר.
 • איך מטפלים בדלקת חניכיים חריפה?
  מאחר שדלקת חניכיים נגרמת על ידי זיהום חיידקי, יש להקפיד על היגיינת הפה ולצחצח שיניים לפחות פעמיים ביום, תוך מתן דגש על צחצוח ברווחים המזעריים שבין השיניים. במקרים בהם דלקת החניכיים חריפה ומסרבת לעבור, ניתן לבצע טיפול הקצעת שורשים. מדובר בניקוי עמוק תת-חניכי שמטרתו להסיר אבנית ורובד תת-חניכיים. טיפול זה יסודי ומעמיק ואורך מספר פגישות. יש להקפיד לבחור רופא בעל התמחות בחניכיים (פריודונט), על מנת שיספק את הטיפול הנכון והמקצועי ביותר. כמו כן, ניתן לטפל בדלקת חניכיים גם בעזרת תרופות אנטי בקטריאליות בשחרור מקומי ובמצבים קשים ביותר גם על ידי ניתוח חניכיים. מעבר לזאת, מומלץ להגיע לבדיקות תקופתיות אצל שיננית.
 • מהי השתלת שיניים All on 4?
  בעבר היה מקובל לבצע השתלות שיניים בשלבים, עם שתל דנטלי ייעודי לכל שן. לאחר תקופת החלמה ארוכה היה נהוג להתקין את הכתר על קצה השתל. כיום, ברור לרוב רופאי השיניים העוסקים בהשתלות שיניים כי ניתן להחדיר בסך הכל 4 שתלים לעצמות הלסת כדי שיהוו את הבסיס להתקנת מערכת השיניים, תוך חלוקת עומס אופטימלית ופגיעה מינימלית בעצמות הלסת. עקרון "העמסה מיידית" עומד מאחורי שיטת All on 4 אשר מבוסס על מחקרים רפואיים בינלאומיים וגורס כי הגוף מגיב טוב יותר לטראומה של השתלה מלאה בפרק זמן קצר. שיעורי ההצלחה של השיטה גבוהים מאד, מעל 97% הצלחה, והיא נחשבת לפופולרית ויעילה בתחום השתלות השיניים.